DÜNYA

Yemen Hizbullahı lideri, İslam ümmetine uyarıda bulundu

Yemen Ensarullah Hareketi genel sekreteri, hak değer ve ilkelerden uzaklaştırmak amacıyla zalim ve diktatör yöneticilerin girişimleri hususunda İslam ümmetini uyardı.

El-Mesire televizyonunun bildirdiğine göre Yemen Ensarullah Hareketi genel sekreteri Seyyid Abdulmelik Husi dün başkent Sana’da Aşura günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, müslümanların ve dünyanın özgürlükçü insanlarının hareket istikametlerinin dinin tahrif edilmesi ve saptırılması yoluyla değiştirilmesi konusunda dünya müslümanlarını uyardı.

İslam ümmetinin hedef ve plan içinde olması gerektiğini belirten Ensarullah Hareketi genel sekreteri Seyyid Abdulmelik Husi, mevcut dert ve ızdırapların asıl nedeninin bulmanın ise İslam toplumlarında tüm özgürlükçü insanlar ve müslümanların görevi olduğunu bildirdi.

Dün Yemen halkından on binlercesinin başkent Sana’nın Babul Yemin bölgesinde bir araya gelerek Hüseyni Aşura dolayısıyla ağıtlarda bulundu ve mersiyeler okudu ayrıca Suudi rejimi, Amerika ve Siyonist İsrail rejiminin Yemen halkı aleyhindeki cinayet ve saldırılarını kınadılar.

Bu törenlerde Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın fotoğraflarının da taşınması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan Suudi rejiminin Yemenli balıkçılara saldırısı kayıplarının 115 kişiye ulaştığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı