DÜNYAYemen

Yemen Ordusu: Arabistan’ın İşlediği Cinayetin İntikamını Alacağız

Yemen Ordu Sözcüsü, Suudi savaş uçaklarının Sana’da bir cenaze merasimine saldırmasını kınayarak, bu cinayetin intikamını alacaklarını söyledi.

Yemen Ordusu yayınladığı bildiride; Suudi Koalisyon uçaklarının bu gün Yemen’in başkenti Sana’ya düzenlediği saldırıya tepki gösterdi.

Yemen Ordusu Resmi Sözcüsü Binbaşı Şeref Lokman, bu cinayeti kınayarak şunları söyledi: “Arabistan koalisyon kuvvetleri savaşta başarı elde edemeyecek kadar güçsüzdür ve sivillere saldırarak Yemen Ordusuna ve Halk Teşkilatlarına diz çöktürebileceklerini zannetmektedir.”

Şeref Lokman aynı zamanda, Arabistan ve Amerika’nın saldırılarının gerçeği hakkında şüpheye düşen silahlı kuvvetlere bağlı kişilerden, Yemen ordusunun şeref ve fedakârlık elbisesini giyip, savaş meydanında dostlarına katılarak düşmana karşı savaşmalarını istedi.

Şeref Lokman, Yemen Ordusunun Arabistan’ın bu günkü cinayetlerine vereceği cevabın, işgalcilere verdiği önceki cevaplardan farklı olacağı, Yemen Ordusu ve Halk Teşkilatlarının en kıza sürede bu cinayetin intikamını alacağı yönünde tehdit etti.

Arabistan liderliğindeki koalisyon uçakları bu gün Sana’da düzenlenen cenaze merasimine defalarca saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 213’ten fazla  öldü ve 527’den fazla kişi de yaralandı ve yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Seyyid Hasan Nasrallah, Ensarullah, Yemen’deki siyasi partiler ve İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri bakanlığı bu cinayeti şiddetle kınadı.

Yemen Parlamentosu bu cinayetlere tepki göstererek, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Suudilerin bu cinayetlerinin durdurulması, hava, deniz ve kara yolu yaptırımlarının kaldırılması için müdahalede bulunmasını istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı