DÜNYAHABERLERYemen

Yemen Sağlık Bakanı: Suudi koalisyon Koronavirüs’ün yayılmasından sorumludur

Yemen Sağlık Bakanı Taha el-Mütevekkil dünkü açıklamasında, Suudi koalisyonun Yemen’de koronavirüs ve diğer salgın hastalıkların yayılmasının asıl sorumlusu olduğunu bildirdi.

İRNA’nın verdiği haberde Yemen Milli Kurtuluş Hükümeti Sağlık Bakanı ülkenin muhtelif bölgelerinde bazı insanların koronavirüse yakalandığını belirtirken, Covid19’la mücadelede hazırlıklı olma zaruretine vurgu yaptı.

Yemenli yetkili açıklamasında, halktan umumi ve kalabalık ortamlarda bulunmaktan uzak durmalarını isterken, sağlık kuralları ile İslam dininin salgın hastalıkların yayılmasının önlenmesine dair öğretilerine riayet etmeleri gerektiği çağrısı yaptı. 

Yemen Milli Kurtuluş Hükümeti  Sağlık bakanlığından yapılan açıklamada, Yemen’de şu ana kadar 7 kişinin Koronavirüse yakalandığı belirtilirken, iki kişinin hayatının kaybettiği, diğerlerinin ise tedavi sürecenin devam ettiği bildirildi.

Öte yandan, Uluslararası kuruluşlar altyapı ve sağlık hizmetlerinin  çok zayıf olduğu   bu ülkede Koronavirüs’ün görülmesini, insani facianın boyutunun daha da artacağı yönünde uyarıda bulunmuşlardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı