DÜNYAHABERLERORTADOĞUYemen

Yemen’de Onlarca Suudi Paralı Asker Öldürüldü

Yemen ordusu ve halk güçlerinin Taiz vilayetinin batısında düzenlediği telafi edici saldırılarda onlarca Suudi paralı asker öldü ve yaralandı.

El-Mayadin’in haberine göre; Yemenli askeri bir kaynak, Taiz’in batısında çıkan çatışmalarda eski ve firari Cumhurbaşkanı Mansur Hadi’ye bağlı güçlerden onlarcasının Yemen ordusu ve halk güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Aynı kaynak; Yemen güçlerinin Taiz’in güneybatısındaki Muza ilçesinin doğusundaki Hamili bölgesine bağı Harzin Tepesi’nde Mansur Hadi güçleri ve Sudanlı askerlerin toplanma noktaları ve askeri teçhizatlarını füze ile hedef aldığını aktardı.

Suudi savaş uçakları da, Taiz’in Moha bölgesinin kuzeyindeki Hahtal ve başkent Sana’nın kuzeydoğusundaki Nehim’e bağlı Katbin bölgesini bombaladı.

Yemen güçleri, Suudilerin saldırılarına karşılık olarak, Suudi Arabistan’ın güneyindeki Cizn’in Kers Cubah bölgesinin kuzeyini havan topuyla hedef aldı. Hamze bölgesinde de bir Suudi askeri aracı imha ettiler.

Yemen ordusu ve halk güçleri ayrıca, Necran’daki bazı mevzilerini havan topluyla hedef aldılar.

Yemenli asker kaynak, bu saldırıların ardından Mansur Hadi güçleri ve Suudi askerlerin kayıp ve zayiat verdiğini duyurdu.

Suudi savaş uçakları ise, Necran kentine hakim Şorefe dağlık bölgesini defalarca bombaladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı