DÜNYAFilistin

Yüksek Rütbeli İsrail Subayı: Hamas’ın gücünü hesaplamakta yanıldık

İşgal ordusu askeri istihbaratında görevli yüksek rütbeli bir subay, işgal ordusunun İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın ve diğer direniş gruplarının Gazze Şeridi’ne açılan savaşı sürdürebilme gücünü hesaplamada yanıldığını söyledi.

İşgal radyosu tarafından yayınlanan haberde, kimliğini açıklamak istemeyen subayın “Hamas’ın bazı askerleri Gazze Şeridi dışında çok iyi askeri eğitim almış” dediği ve özellikle 9 Temmuz’da Askalan’ın güneyindeki Zikim askeri üssüne sızarak saldırı düzenleyen direnişçilere dikkat çektiği ifade edildi.

İşgal medyası, Filistinli direnişçilerin Askalan’daki askeri üsse Gazze Şeridi’nden denizin altından geldiklerini belirtmiş ve işgal donanmasının direnişçilerin hareketlerini tespit ettiğini iddia etmişti. Baskından sonra operasyonla ilgili yayınlanan görüntüler ise İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın askeri üsse hiçbir engelle ve zorlukla karşılaşmadan ulaştıklarını, üsse baskın düzenleyen direnişçilerin birçok işgal askerini öldürmeyi başardığını ortaya koydu.

İşgal rejimi, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı ve 51 gün süren savaş sırasında 67 işgal askerinin, dört yerleşimcinin ve bir yabancı işçinin öldüğünü itiraf etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı