DÜNYAFilistinHABERLER

Yüzlerce Filistinli gösteri yaptı

Ürdün nehri batı yakası ve Gazze şeridinde yüzlerce Filistinli düzenlediği gösterilerle Siyonist rejim ve özerk teşkilat arasında uzlaşma görüşmelerinin tekrar başlamasına karşı muhalefetlerini haykırdı.

Haber merkezinin bildirdiğine göre yüzlerce Filistinli dün Ürdün nehri batı yakasında bulunan Ramullah kentinde ve Gazze şeridi kıyı bölgesinde barışçıl gösteriler düzenleyerek, özerk teşkilat ve Siyonist rejim arasında sözde barış müzakerelerin tekrar başlamasına karşı olduklarını belirttiler.

Ürdün nehri batı yakasında öfkeli göstericilerin özerk teşkilat polis güçleri tarafından dağıtılmak istendiği belirtildi.

Bu arada Filistin özgürlüğü için halk cephesi lideri Halid Cerar, göstericilerin bu vesile ile görüşmelere karşı olduklarına dair siyasi bir mesaj göndermek istediklerini, ifade özgürlüğü ve gösteri haklarının çiğnenmesinin kabul edilemez olduğunu fakat muhalefet sesini benzer görüşmelerle bastıramayacaklarını duyurdu.

Bu arada Gazze şeridinde de yüzlerce gösterici attıkları sloganlarla Filistin ülkülerinin yok olmasına karşı muhalefetlerini ilan ettiler.

Filistin özerk teşkilat başkanı Mahmut Abbas, Siyonist rejimin tutuklu Filistinlileri serbest bırakması şartı ile uzlaşma müzakereleri masasına geri dönmeye hazır olduğunu belirtmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı