DÜNYA

Zebedani ve Arsel’deki teröristlerin saldırı kapasitesi çökertildi

Hizbullah genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Zebedani ve Arsel’deki terörist grupların saldırı kapasitesinin çökertildiğini açıkladı.

Radyo Nur’a Arsel yamaçları ve Zebedani’de düzenlenen operasyonlarla ilgili açıklamalar yapan Şeyh Naim Kasım Suriye ordusu ve Direniş güçlerinin operasyonları sonucu bu bölgelerdeki terörist grupların saldırı kapasitesinin çökertildiğini ve terörist grupların etkinliğini yitirdiğini söyledi.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Zebedani ve Arsel yamaçlarındaki terörist grupların kafes içine düştüğünü belirterek buralardaki teröristlerin artık sahadaki dengeyi değiştirebilecek hiçbir eylem yapamayacak hale geldiğini söyledi.

Öte yandan el-Alem televizyonu, Suriye ordusu ve Hizbullah’ın bugün Zebedani’nin güneydoğusundaki Sultani mahallesini kontrol altına aldığını duyurdu.

Haberde Suriye ordusu ve Direniş güçlerinin bugünkü operasyonlarında Kehruba Meydanı ile el-Hakl el-Asfar caddesine ilerlediği ve böylece kente giren ana yolu tamamen kontrol altına aldığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı