DÜNYASon Dakika

Zevavi: Siyonistlerin çabası Müslümanlar arasında ayrışma yaratmaktır

Filistin’in Tahran Büyükelçisi Selah Zevavi, Siyonistlerin çabasının Müslümanlar arasında ayrışma yaratmak olduğunu ve İslam düşmanlarının direnişin Filistin’in yanında olmasından kaygılı olduklarını söyledi.

Zevavi, İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricaninin İslam ülkeleri elçileri ile görüşmesinde yaptığı açıklamada İslam ülkelerinin durumunun esef verici olduğunu, İslam ülkelerinin birbirinden ayrıldığını ve İslam dünyasının kötü bir dönem geçirdiğini bildirdi.

Işgal topraklarında 1200 yerleşim biriminin yapımının devam ettiğini ifade eden Zevavi, Gazze’nin Siyonistlerin ablukası altında olduğunu, alt yapısının yok olduğunu ve yeniden yapılması gerektiğini ifade etti.

Zavavi, Filistin halkının intifadasının 100 yıl önceden şekillendiğini ve Kudüs’ün tamamen kurtarılmasına kadar da devam edeceğini, bu uğurda şimdiye kadar binlerce şehid verdiğini bildirdi.

Zevavi, İslam düşmanlarının İslam alemi içinde mezhep savaşı çıkarmak istediklerini, siyonist rejimin bu konuda ön planda bulunduğunu, bunun için de İslam ülkelerinin çok uyanık olmaları gerektiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı