DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

Abbas güçleri Batı Şeria’da 7 Hamas mensubunu tutukladı

İşgal rejimi adına Hamas hareketini tasfiye etmek için çaba gösteren Filistin Yönetimi’ne bağlı güçler harekete mensup 7 kişiyi daha tutukladı.

Batı Yaka’nın Ramallah, El-Halil, Tulkerem, Nablus ve Selfit şehirlerinde Hamas mensuplarına ait ev ve işyerlerine yapılan baskınlarda yedi kişi tutuklandı.

Uzlaşının ardından işgal altındaki Filistin topraklarında iyimser bir havanın esmesine Abbas yönetimi izin vermiyor. Uzlaşıya varmak, Gazze ve Batı Yaka’yı birleştirmek için birçok konuda esnek davranan Hamas’ın lider ve mensupları Batı Yaka’da büyük baskı görüyor. Hâlâ onlarca lider ve mensubu zindanda olan Hamas hareketinin birçok hayır kurumunun kapısına da kilit vuruldu.

Diğer taraftan dün gece ve bu sabah (16 Eylül Salı) Kudüs ve çevresinde Filistinlilerin evlerine baskın yapan işgal güçleri, gösterilere katılıp, işgal askerlerine ve Siyonist yerleşimcilere taş attıkları suçlamasıyla 13’ü yaşları 18’in altında çocuk olmak üzere 22 kişiyi gözaltına aldı.

Baskın ve tutuklamalarla ilgili bilgi veren işgal polisi son iki ayda sadece Doğu Kudüs’te 600 Filistinlinin tutuklandığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı