DÜNYAHABERLER

ABD Başkanı Trump’tan demokratlara sert eleştiri

ABD’de federal hükümetin bütçe krizi nedeniyle kısmen kapanmasının ikinci gününe girildi. Krizden Demokratları sorumlu tutan Başkan Trump, “Demokratlar kontrolsüz yasa dışı göçmenlik arzusu uğruna ordumuzu rehin aldılar” ifadelerini kullandı.

Hükümetin kısmen kapanması nedeniyle Florida’daki tatil tesislerinde düzenlenecek etkinliğe katılmaktan vazgeçen Trump, krizden Demokratları sorumlu tuttu.

Trump, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Demokratlar kontrolsüz yasa dışı göçmenlik arzusu uğruna ordumuzu rehin aldılar. Buna izin veremeyiz” ifadelerini kullandı.

Bu arada Amerika’da hükümet krizinin çözüldüğü bildirilirken Trump, açıklamasında şunları kaydetti:  “Kongre’deki Demokratların hatalarını anladıkları ve büyük ordumuzu, sınır güvenliğini, ilk müdahale ekiplerini ve korunmasız çocuklarımıza yönelik sağlık sigortasını finanse etmeye razı olmalarından ötürü mutluyum. Her zaman dediğim gibi, federal hükümetin bütçesi sağlandığında, yönetimim adaletsiz ve yasadışı göçmenlik sorununu çözmeye çalışacak. Göçmenlikte uzun vadeli bir anlaşmayı ancak ve ancak ülkemiz için iyi olacaksa yapacağız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı