DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

ABD California üniversitesinden siyonist askerlerin cinayetleriyle ilgili itiraf

Amerika’nın California eyaleti üniversitesi, yayınladığı raporda, siyonist İsrail askerlerinin Filistinlilere karşı çok yaygın bir şekilde zehir ihtiva eden gaz kullandığını bildirdi.

El’Menar tv kanalına göre, sözkonusu üniversite sözkonusu zehir ihtiva eden ve aynı zamanda gözyaşartıcı olarak bilinen gazların Ürdün Nehrinin Batı Yakası’nda  yer alan El’Aide kampındaki Filistinlilere yönelik kullanıldığını bildirdi.

Sözkonusu zehir ihtiva eden gözyaşartıcı gazların kişilerde başta psikolojik olmak üzere  değişik sorunlara neden olduğu bildiriliyor.

California üniversitesi, terör rejimi İsrail güçlerinin sözkonusu silahlar başta olmak üzere diğer uluslararası kanunlara göre yasaklanmış silahları kullanmada hiç bir çekince olmaksızın kullandığını rapor ederken, bu duruma karşı uluslarararası toplumun sessiz kalmasına da önemle dikkat çekti.

El’Aide Filistin mülteci kampında 1 km. karelik bir alanda 6 binden fazla Filistinli yaşıyor ve bu bölge dünyanın en yoğun nüfusuna sahip  bir yer olarak biliniyor.

Raporda, terör rejimi İsrail’den sözkonusu zehir ihtiva eden gazları kullanmaya son vermesi istendi.

Bu arada terör rejimi İsrail’in sözkonusu silahları hem kendinin ürettiği ve hem de benzeri ve daha gelişmiş öldürücü silahları Amerika ve batılı ülkelerden de yardım amaçlı aldığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı