DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

ABD dışişleri bakanı: Kongre, Suriye’ye saldırı konusunda henüz tereddüttedir

ABD Dışişleri Bakanı Kerry dün Paris’te yaptığı bir açıklamada Amerikan Kongresi ve Senato Temsilcilerinin Suriye’ye askeri girişim konusunda henüz tereddütte olduklarını söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın CBS kanalına verdiği röportajda ülkesinde kimyasal silah kullandıklarına dair ileri sürülen suçlamaları kesinlikle reddettiği şartlarda ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Washington’un Suriye’ye karşı askeri operasyon düzenlenmesi bağlamında Amerikan Kongresinden destek alma çabalarını arttırdığını söyledi.

Financial Times gazetesinin haberine göre, Suriye’ye askeri girişim için Avrupalı müttefiklerinin de desteğini kazanma niyetiyle dün Paris’i ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Ameriakan Kongresinden onay alma konusuyla ilgili olarak “Senato ve Kongre Temsilcilerinden çoğu henüz tereddüt içerisindeler ve karar almamışlar” dedi.

Aynı habere göre, bugün (Pazartesi) Amerikan Senatosunun Suriye’ye operasyon konusunu görüşmesi ve öte yandan ABD Başkanı Barack Obama’nın da çeşitli televizyon kanallarına konuyla ilgili açıklamalar yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı