DÜNYAKüçük ManşetlerYAZI-YORUM

Abdurrahman Dilipak’a cevap-2

Sizden Gelenler köşemize gelen ve Yazar Abdurrahman Dilipak’ın 01.08.2012 tarihli ”İran suriye konusunda zor durumda ”başlıklı yazısına sitemiz okurlarından birinin gönderdiğ cevabi yazısını sizlere sunuyoruz(islamaktuel.com)
İRAN SURİYE KONUSUNDA ZOR DURUMDA BAŞLIKLI YAZISINA CEVAP

(Yeni Akit 2012-08-01 )

ABDURRAHMAN DİLİPAK; SON YUMURTALARINI PİŞİRMEYİ UNUTMA

Amerika da Obama Beşar, halkını öldürdüğü için, katliam yaptığı için, Müslümanların öldürülmesine kalbi dayanamadığı için 25 milyon dolar ayırmış. Amerika’nın bu kadar mubarekleştiği bir dönemde umrede Azeriler sana cevap verememişler. Acaba delil getiremeyişlerinden mi senin basitliğinden mi cevap verememişler. Bazen bana 0-5 yaşındaki bir çocuk Allahu teala yukarıda mı dediğinde bende cevap vermekte zorlanıyorum. Nereden başlıyacağımı bilemiyorum. Bir orta okul öğretmeni girdiği sınıfta, eşitsizlikleri anlatması gerektiği derste iki kere iki kaç eder demiş, sınıf seksen eder demiş. Öğretmen de hayır diyememiş. Hayır derse bunu ispatlıyamayacağını düşünmüş. İki kere iki 80 eder diyene, nerden başlayabilir. Öğretmenin öğrencilere itiraz etmemesi öğrencilerin cevabının doğru olmasından dolayı değil. Karşısında çok gerici düşünen bir gurubun olmasıdır. Hz. Ali inil hukmu illa lillah diyen haricilere cevap verebilmiş mi. Bu gibi durumlarda cevabul ahmak sukuttur, düsturu uygulanır.
Suriye’yi eleştiren kadınlar, dakikalarca alkışlanmış. Bunu sana iletenler, hangi ülkeden hangi kadın hangi şekilde konuştuğunu anlatsaydı da, bizde cevap verilemeyen sorular için , cevabul ahmak sukuttur(ahmak’a verilecek en güzel cevap susmaktır.) düsturunu mu uygulamışlar anlardık.
İran en büyük hatasını yaptı demişsin. Onlar Madoyu idare etmiyorlar ki sana danışsınlar. Dünya çapında emperyalistlerin, tüm engellemelerine rağmen Bediüzzaman hz.lerinin öğünerek bahsettiği “biz onları (teknolojik olarak) yıldırım gibi geçeceğiz,dediği devletin yöneticileri. Siz onların yetiştiridiği Haması, Hizbullahı Irak direnişini oyuna getirip alt edemediniz. Bediüzzaman ahirzamanın en dehşetli zamanında Allahu teala elbette bir müceddidi ekber , müçtehidi ekber, hem hakim olan ehlibeyitini gönderecektir, demiştir. İşte kalplerinizin titrediği bu zatlar istihbaratlarıyla, teknolojileri, muctehitlikleriyle emperyalistlerin Siyonist planlarından habersiz , gafil bir şekilde mi devlet idare ediyorlar. Siz Siyonistler uyanıklık yapıp oyuna mı getireceğinizi sanıyorsunuz.
İranlıların başını önüne eğdirenlere yazıklar olsun, demişsin. İranlılar başları dik, başlarına çuval geçiremediler ki eğik olsun. Başı aşağı olan biziz. Sizin zorunuza gidende direniş eksenini kıramayışınızdır. Yoksa senin derdin İranlıların itibarı değil, israil’in itibarıdır. Onların dünya katliamcıları ABD ve İsrail elçilerine tekme vurup göndermesi, en büyük şereftir. siyonist elçileri gönderemeyen, israilin kuruluş resepsiyonlarında en önde olanlar şereflerini düşünsünler. Daha sonra Ahemedi nejadın şerefini tahlil etsinler. Aradaki fark ölçülemeyecek kadar açık kalacaktır.
Siz Suriye’ye katliamı (yapıyorsa) öğreten babanız ABD ve İsraille ilişkinizden dolayı kafanız ……çukuruna saplanmış. Eğik olması şurda dursun. Türkiyedeki halkın katliam olması için vesile olan PKK’nız ABD çekiç gücü, Avrupa uyduları vasıtasıyla MKE silahlarıyla palazlanırken, yine Barzani tarafından korunurken,binlerce insanın katili olan PKK’ya kuzey ırak ta üs verilen görüşüp, bu alçaklarla el sıkışanlara niye akıl vermiyorsun. Şeref sadece İranlılar içinmi gerekli biz İsrail’le ilişkimizi keserek alçaklarla el sıkışmayarak, niçin başımızı daha dik tutamıyoruz. Birazda bununla ilgilenirsek samimiyetimizi isbatlamış oluruz.
Öneceleri Barzani düşmanınızken, şimdi elini sıktığımız dostumuz olu veriyor. Size bu kadar çelişki yakışıyormu. Sizin gibi boylu poslu namlı şanlı zevata niçin yakışmasın ki. Dostumuz ABD ve yandaşları Irakta 1 milyondan fazla insan öldürdüğü zaman neredeydiniz. Şu an suriyede öldürülen insan sayısı 16 bin civarında. Bunun yarısınıda sizin beslediğizin siyonist güdümlü çetelerin olduğu gariban suriye askerleri. Buna göre suriyede ölen insan sayısını, sadece Irakta bile,ABD ve yandaşlarının öldürdüğü sayıyla kıyas edebilecek cehaleti gösterebilirmisiniz.
Hatay sınırın da Beşşarın nasıl devrilmesi gerektiği kaçan Şebbihaları , Hizbullahı kuvvetlebdirmemesi planları yapacağına, Irakta siyonistlerin katlettiği Müslümanların huzur ve kurtuluşu için plan yapaydın. Senin beyenmediğin başını önüne eğdiğini idda ettiğin İran sizin gibi tavuğun doğurduğu beşkuruşluk yumurta için yaygara yapmadan direnişi, gönderdiği silahlarla kuvvetlendirerek sizin siyonistleri nasıl kovaladı.
ABD kovduktan sonra Irakta bombalar patlatarak insanları ,vahşice, barbarca paramparça etmedinizmi. Etlerı kıyma gibi olan o masum, mazlum, insanlar için, başını dik tutabilecek ne iş yaptın. Senden iş yapmanı bekliyemeyiz ne kadar ağıt yakabildin. İnsanların lime lime edilmesinden dolayı, kalplerinde zerre kadar bir acı oluşmayan siz Siyonistler , ne oldu da suriyede yine sizin bomba ve kurşunlarınızla öldürülen insanlar için inleyip sızlanma rolü yapıyorsunuz. İşleri cinayet olan katliamcı barbar Siyonist sevdalıların kendileri dışındaki ağlamaları sızlanmaları rolden başka ne olabilir. Bayram değil seyran değil, Irak, Afganistan , Filistin dururken Suriye’yi niye bu kadar öpüyorsunuz. Siyonizmin geleceği Suriyede ki savaşa bağlı olduğu için bu kadar yaygara yapıyorsunuz.
İran’ın , Türkiye’den sonraki en büyük Türk cumhuriyeti olduğunu söylemişsin tabi ki orda ki Türkler size göre sapık olan Şii’ler. O zaman sizi ne ilgilendirir. İşinize geldimi Türk, Kürt, Müslümanlığı, Şii’liği , Sünniliği kimseye bırakmıyorsunuz. Siyonizme hizmette her yol mubahtır anlayışıyla hareket ediyorsunuz. Hala Ermenilerin işgali altındaki Karabağ, Nahçıvanda, ırz ve namusları, mal ve canları darmadağın edilip avare gibi süründürülen Türkler en büyük türk cumhuriyetinin komşusu değil mi? Suriyede ki, bizi, arkadan vurduğunu idda ettiğiniz Araplardan önce Karabağda ki öz kardaşımız Türkleri kucaklayıp bir öpsene. Yoksa Karabağda ölenler size göre it köpek mi?. Irak , Afganistan , Filistin halkları , siz siyonist sevdalıların gözünde nedir acaba.
Irakta binlerce insanın katili tarık haşimiyi, sizin Siyonist güdümlü interpoliniz bile, aratma emri verdiği halde, siz oturma izni verdiniz. Madem katillere alarjin var hemde senin yanı başında İstanbul da oturan Tarık Haşimi niye seni Allarji yapıp kaşındırmıyor. Çünkü o katliamları siz siyonizmin emrinde yapıyordu ve bundan dolayıda koruma altına alındı.
Kısaca sizin insanların öldürülüp, paramparça olması yüreğinizi sızlatmaz, kılınızı kımıldatmaz. Amma ölen insanlar siyonizme hizmet edenler olursa titremeyen tek bir hücreniz bile kalmaz. Bu mu başı dik olma?
Ahmedi Nejadın dediği gibi dünyada Siyonistler iki şekilde örgütlenmişler.1. kısımdakiler açıkça israili savunurlar bunlar belli olanlardır. İkinci kısımdaki Siyonistler ise, İsrail Dünya çapında zor duruma düştüğü zaman onlara da ateş düşer, gizliden gizliye, dolaylı yollardan ağlayıp sızlanıp mırıldanırlar. Sizin suriye olaylarına ağlayıp sızlayıp mırıldandığınız gibi. Bütün bunlar Siyonist İsrail için önemli bir ölüm kalım savaşı olmasındandır meselenin aslı esası budur, sayın kimliğinde D harfi olan eti Türk ABDURRAHMAN DİLİPAK.

Yoksa şimdiye kadar bir yumurta için yaptığımız katliamlar, cinayetler, yıkıp yakmalar sizin tabii halinizdir. Artık , katliam, cinayetlerden de pişirip yiyeceğiniz olmayacak, son yumurtalarınızı yiyiniz, artık Dünyada pişirecek İsrail denen ateş yok olmaktadır. Afiyet şeker olsun.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. ohh yüreğim soğudu.bilip de dile getiremediğim gerçeklerdi bunlar.

  2. ya bu yerlimi ,yersizmi belli olmayan apo denen bu herif. ben lise yıılarındayken konfereansa gelmişti .önce bir güzel konuştu .böyleyse iyi dedik. sonra bir baktım ki o kadar toplanmış gariban ,mazlum insanımızı azarlıyor.neymiş eşlerinizi batılı gibi modern giydirmeseniz kaybedersiniz falan filan .sen kim dedim benim anamın bacımın kıyafetini modernleştirmek kim.önce islamdan dem vurup sonrada atatürk gibi benim halkımın kıyafetiyle uğraşmaya kalktı.daha çok laflar etti. öyle cümller kurduki bu adam kürsüde o ilk konuşan adammı dedim. artık yeter çıkarın o islam elbisenizi de halk gerçek boyunu posunu görsün derim …

  3. hocamıza biraz aşırı yüklenmemişmisiniz. haklı olduğunuz noktalar olabilir ama tamamen sıfıra indirmişsiniz.el-insaf.

  4. yazıyı okudum gayet gönüllere su serpen bir cevap olmuş. Allah razı olsun.taner kardeş senin hocanın(!?) haklı olduğu taraflar var mı ki sıfıra indirgeme olmasın. Tehlike zaten Hz. Ali’nin tabiriyle pirincin içindeki beyaz taşlardır(fi lügat’üt türk=münafık)Aman hocanızın söylemlerini biraz daha yakından takip edin.Çünkü insanlar kendi imamlarının sancağı altında haşrolunacaklar. Sevdiğiniz hocanız(!) Allah muhafaza bizleri bir katakulleye getirmesin!

  5. dünya kudüs gününde amerika ve şirret çocuğu israile ölüm sloganları israil ve emperyalistlerin inşllh ölümlerini yakınlaştırır ve perdelerin arkasındaki sahnelerinde oyununu sergileyn yandaşlarıda onlarla birlikte olurlar

  6. maşallah ne güzel bi cevap.onlar zannediyorlarki müslümanlar onların gerçek kimliklerin den bihaber.hamd olsun ALLAH a ki müslümanlara böyle feraset sahibi insanları göndermiş ve arttırsın inşllh

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı