DÜNYAİranMEDYA ANALİZ

Ali Asgeri: Milli medyanın omuzunda yumuşak savaş konusunda ağır sorumluluk vardır

İran Radyo Televizyon Kurumu (İRİB) genel müdürü Ali Asgeri, yumuşak savaş ile mücadele konusunda İran milli medyasının omuzunda büyük görev olduğunu söyledi.

Abdulali Ali Asgeri, dün İRİB’in haber bölümü müdürleri ve editörleriyle görüşmesinde yaptığı açıklamada, ”Eğer geçmişte diğerleri savaştıysa ve haber alanı, komutanların ve askerlerin savunmadaki iftiharlarını anlatma gibi bir sorumluluk taşıdıysa, bugün bütün her şey yumuşak savaşla özetlenmiştir’ dedi.

Ali Asgeri, mantar gibi yayılan farsça dilindeki uydu kanalların varlığına temasla, onların İran milletinin araştırma ve diğer alanlardaki direnişini kırmak için, emperyalist cephenin üniversitelerinde ‘İran’ı tanıma’ ve ‘şiayı tanıma’ alanında sunulan araştırmalar dahil bütün imkanlardan yararlandıklarını belirterek dünyanın hiç bir yerinde bir devletin kesinlikle bu boyutta medya saldırısına uğramadığını’ söyledi.

İRİB genel müdürü, büyük masraflarla oluşturulan ve İranlı muhataplarına ücretsiz hizmet veren sanal kanalların, ‘İran halkının inancını tanımak ve onların tepkilerine göre programlandığını’ söyledi.

Ali Asgeri, İslam inkılabı rehberinin sanal alemin İslam inkılabı ölçüsünde önemli olduğuna dair açıklamasına temasla; ‘milli medyanın üzerinde çok büyük sorumluluk vardır ve eğer İslam dünyası istikbarla mücadelede zafere erecekse, medya ortamında ve sanal ortamda gelişmeler göstermelidir’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı