DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Amerika Suriye’de Siyasi Çözümden Yana Değil

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım Amerika’nın Suriye’de siyasi çözümden yana olmadığını belirterek; “Amerika, Suriye’deki savaşın uzamasını ve kendi isteği doğrultusunda seçimlerin yapılmasını istemektedir.” açıklamasını yaptı.

 Amerika’nın, Suriye ordusu ve direniş birliklerinin Suriye’deki askeri üstünlüklerinden rahatsız olduğuna işaret eden Şeyh Nasim Kasım, “Amerika sahadaki bu gerçeği değiştirmeden siyasi bir çözümden yana olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Amerika, Suriye’yi yağmalamak ve tahrip etme dışında bu zamana kadar ne yapmıştır” diyen Şeyh Naim Kasım, Suud rejiminin Suriye iç savaşındaki rolüne işaret ederek; “Suud rejimi kendisini geliştirmekte ve ilerlemekte olan bir ülkeyi yıkmaya ve parçalamaya çalışmak ile nasıl bir fayda elde etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Suud rejiminin Yemen’e yönelik işgalini değerlendiren Şeyh Naim Kasım, “ Yemen halkı yıllar boyunca bombardıman altında kalsada Suud rejimi karşısında zaferi elde edecektir” açıklamasını yaptı.

“Tekfircileri dünyaya pazarlayanlar; Amerika ve Suud rejimi olmuştur” ifadelerimi kullanan Şeyh Naim Kasım, tekfircilerin Washington tarafından siyasi ve askeri anlamda desteklendiğine ve Riyad’ın ise bu örgütlere maddi kaynak oluşturduğuna dikkat çekti.

Şeyh Naim Kasım son olarak, tüm dünya tarafından destek gören tekfirci terör örgütlerinin, direnen ve mücadele eden halklar karşısında başarılı olamadıklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı