Suriye

Amerikan uçak gemisi Suriye sahillerinde

Siyonist rejim sitelerinden DEBKA, bir ABD uçak gemisinin Fars körfezinden yola çıkarak Suriye sahillerine ulaştığını’ yazdı.

Haber sitesine göre, uçak gemisinin 8 savaş uçağı filosuyla beraber 8 bin denizci, havacı, karacı taşıdığı ifade edildi.

Haber sitesi yukarda anlatılanlar ışığında uçak gemisi ‘Eisenhower’ın 11 Amerikan savaş gemisinden binlerce asker taşıyabilen bir gemi olduğu ve bu kafileye 2500 muarense taşıyan uçak gemisi ’IWO JİMO’ nun katıldığı ifade edildi.

Yapılan tahlillere göre Eisenhower savaş gemisinin Suriye sahillerine ulaşmasının ABD’nin Suriye’ye direk müdahale edeceği yorumlarına sebep olduğu ifade edildi.

Bu arada Rus deniz donanması komutanlığına bağlı bazı kaynaklar ‘interfax’ ajansına yaptığı açıklamada 5 Aralık Çarşamba günü Karadeniz filosuna bağlı ‘Novuccirkask’ ve ‘saratov’ adlı gemilerin teknik destek vermek amacıyla Suriye’nin Tartus limanına yanaştığı ifade edildi.

Söz konusu kaynak Rus gemilerinin, Tartus limanında bulunan Rus askeri deniz filosuna, su, yakıt ve hafif onarım gibi teknik ve fiziksel destek vermek için limana yanaştığı ve mürettebatın sahile inme gibi bir durumunun olmadığı ifade edildi.

Bu iki geminin Aralık ayının ortasında Çanakkale ve İstanbul boğazından geçerek Karadeniz’e konuşlanacakları ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı