DÜNYAİran

Amerikan üsleri İran devrim muhafızlarının menzili alanında

İran devrim muhafızları ordusu hava ve uzay karargâhı komutanı tuğgeneral Emir Ali Hacizade yaptığı bir konuşmada, Amerikan güçlerinin bölgedeki konumuna temas ederek, Amerika’nın hedeflerinin devrim muhafızlarının menzili alanında olduğunu söyledi.
Sepah News’in haberine göre, dün Tahran’da bir etniklikte yaptığı konuşmada, Amerika’nın bölgedeki üslerine temas eden Hacizade, İran’ın füzelerin menzilini arttırmada ihtiyaç duymadığını zira Amerika’nın hedeflerinin tamamen İran füzelerinin menzili alanında olduğunu belirtti.
Hacizade, İran ordusunun karadan karaya füzelerinin tamamen yerli olduğunu belirterek, İran devrim muhafızlarına bağlı hava ve uzay karargâhında çeşitli teçhizatların da, İran yapımı olduğunu ve hatta yurt dışından radar gibi teçhizatların ithalatına da gerek olmadığını söyledi.
İran devrim muhafızları ordusu hava ve uzay karargâhı komutanı tuğgeneral Emir Ali Hacizade, bölge ve özellikle de Yemen konusuna da temasla, Yemen’in mazlum halkının Suudi rejimi tarafından vahşi bir şekilde katledilmesine rağmen Yemen halkının Suudi ve işgalciler karşısında zaferinin kesin olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı