HABERLERİNSAN HAKLARI

Arap Aydınlardan Suriye Deklerasyonu

 Muhtelif Arap ülkelerinden 200’e yakın Arap aydın, politikacı ve gurbetçi dün yayınladıkları ortak deklarasyonda devlet ve halk olarak Suriye ile tam bir kararlılıkla dayanışmalarını belirttiler.

Arap politikacılar ve aydınlar; millet düşmanlarının vekaletle Suriye’ye karşı günahkar bir savaş yürüttüklerini ifade ederek, bölgenin batı hegemonyası altına geçirilmesi planında son kaleyi yıkmanın hedeflendiğini belirttiler.

Aralarında oldukça bariz şahsiyetlerin yer aldığı Arap aydınlar ve politikacılar, Suriye’de yaşananların gidişatı ve düşmancı planları uygulayanların kaynağının deşifre olması ardından Suriye’deki silahlı grupların ABD, Avrupa, Türkiye, Katar, Suudi Arabistan ve İsrail’in yerine vekaletle bir savaş yürüttüklerini ifade ettiler.

Silahlı grupların Suriye’deki terör eylemlerinde hiç bir sınır yada ilke tanımadıklarına dikkat çeken aydın ve politikacılar; masum sivil insanları katlettiklerini, kaçırma, gasp ve işkence eylemlerinde bulunduklarını, halka hizmet eden altyapı ve kurumları hunharca sabote ettiklerine işaret ederek insani hiç bir projenin böyle şeyleri kabul etmesinin mümkün olmadığını vurguladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı