DÜNYAHABERLER

Azerbaycan’dan Netanyahu’nun iddiasına sert tepki

Azerbaycan Cumhuriyeti, İran’ın nükleer programı ile ilgili iddia edilen belgelerin aktarılmasının bu ülke üzerinden yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.
Azerbaycan Cumhuriyeti, İran’ın nükleer programı ile ilgili Siyonistler tarafından iddia edilen belgelerin aktarılmasının bu ülke üzerinden yapıldığı yönündeki iddiaları şiddetle reddetti.
Azertaş sitesinin haberine göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Netanyahu’nun kaynak olarak gösterdiği belgelerin Azerbaycan üzerinden aktarıldığı yönündeki iddialar doğru değil” ifadesine yer verildi.
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hikmet Haciyev, Azerbaycan üst düzey yetkililerin de Siyonistelerin öne sürdüğü iddiaları şiddetle reddettiğini duyurdu.
Konuya ilişkin İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behran Kasımi de Netanyahu’nun İran’ın nükleer programı hakkında utanç verici bir gösteri düzenlediğini belirterek, “Netanyahu’nun yenilediği iddiaları yalandan başka sunacak malı olmayan iflas etmiş bir tüccarın sergilediği boş uğraşlardır” ifadesini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı