DÜNYAKÜLTÜR & SANATMEDYA ANALİZ

Azerbaycanlı meclis temsilcisi istilacıların Suriye politikalarını eleştirdi

Azerbaycan Cumhuriyeti Meclis Temsilcilerinden biri, istilacı güçlerin Suriye’yle ilgili izledikleri politikaları eleştirerek “İnsanlığın ihtiyacı bugün barış ve işbirliğidir” dedi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Meclis Temsilcilerinden Han Hüseyin Kazımlı, istilacı güçlerin Suriye’yle ilgili izledikleri politikaları eleştirerek “Bugün Suriye’de yaşanan kriz, istilacı süper güçlerin dünyada uyguladıkları yanlış politikalarının bir sonucudur. Ama insanlık bugün asıl barış ve işbirliğine ihtiyaç duyor” dedi.

Azerbaycan Sosyal Refah Partisi Başkanı Kazımlı ayrıca “İstilacı güçlerin dünyadaki ekonomik krizden çıkmaya ilişkin politikaları işe yaramıyor. Onlar aslında bölgede kriz ve çatışma ortamı yaratarak kendi çıkarlarını elde etme ve böylece ekonomik krizden kurtulma peşindeler” şeklinde konuştu.

Azerbaycan Meclis Temsilcisi Kazımlı daha sonra “Savaş ve çatışmanın verdiği zarar sadece bir tarafa darbe vurmakla sınırlı kalmıyor, hatta saldırgan taraflar saldırıya maruz kalan taraftan daha fazla zarar görüyorlar” uyarısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı