DÜNYAFilistinHABERLER

Batı Yaka’da Filistinli Gençlerin İşgal Askerleriyle Dans Etmesine Büyük Tepki

İsrail televizyonunda yayınlanan ve işgal askerlerinin El-Halil’de bir gece kulübünde Filistinli gençlerle birlikte dans edip eğlendiklerini gösteren görüntülerin ardından El-Halil kentinde ve Batı Yaka’nın diğer bütün kentlerinde ve köylerinde görüntülerdeki gençlere büyük tepki gösterildi.

Görüntüleri izleyenler, ekrana yansıyanların Filistin örf ve adetlerinin dışında ve işgalciyle mücadelede birçok şehit veren mücahit Filistin halkının ahlakına aykırı olduğunu söyledi.

El-Halil kentinden 30 yaşındaki Halil El-Ca’beri isimli genç, işgal askerleriyle dans eden Filistinli gençlerin Filistin halkını ve şehitlerini sırtlarından bıçakladıklarını ve yargılanıp cezalandırılmaları gerektiğini ifade etti.

Görüntüleri yayınlayan İsrail televizyonu ise yaptığı yorumda, “Şans eseri askerlerimize her hangi bir şey olmamış. Yoksa kaçırılabilirlerdi, kendilerine ateş edilebilirdi veya silahları çalınabilirdi” dedi.

El-Halil kenti sakinlerinden 50 yaşındaki Muhammed En-Netişe, görüntülerin utanç verici ve hazmedilemeyecek derecede olduğunu belirterek,Filistinli gençlerin Filistin halkını öldürenlerle birlikte dans edeceği ortamları hazırlayanlara da öfkesini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı