HABERLERİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Bilad el-Şam Ulemalar Birliği: Suriye çirkef bir komploya maruz kalıyor

Şam Diyarları Ulemalar Birliği, Perşembe Akşamı Şam’ın el-İman Camiinde Allame Dr. Muhammed Said Ramadan el-Buti ve bazı talebelerinin şehit düşmesine yol açan terör patlamasını kınadı.
Birlik yayınladığı bildiride, Arap ve İslam alemleri adına, İslam aleminin feneri azimet ve ısrar adamı Allame Muhammed Said Ramadan el-Buti.. İlim, fikir, nur ve sadık kelimenin en bariz liderlerinden birini hedef alan korkak ve alçak terör patlamasını kınadıklarını ifade etti.

İbadet yerlerini cinayetlerin işlendiği ve kanların döküldüğü bir yere dönüştüren bu terör eyleminin Suriye’nin maruz kaldığı çirkef komplo çerçevesinde geldiğini belirten Birlik, Suriye’nin zenginliklerini yıkmak, evlatlarını, alim ve düşünürlerini öldürmeği hedeflediğine dikkat çekti.

Birlik, sözde Kaide örgütü ve terörünün, siyonizmin bir ürünü olduğunu Arap ve İslam ümmetimizin vücudunda yabancı bir organ olduğunu ve hiç bir dine mensup olmadığını açıkladı.
Birlik, söz konusu katillerin özgürlüklerinin öldürme, kan akıtma, küstahlık, hakları kötüye kullanma ve kutsal mekanlara tecavüz etme özgürlüğü olduğuna işaret etti.

Birlik bildirisinin sonunda, ümmetin alimi Allame El-Buti’nin ilminin ve tutumlarının nuru, sadece Suriye evlatları değil vefakar bütün dünya evlatlarının pusulası ve feneri olarak kalacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı