Suriye

BM İnsan Hakları Konseyinin Utanmaz Çıkışı

yaklaşık 27 aydır suriye halkına ve devletine karşı yedi düvelden binlerce yabancı savaşçı ile saldırı yapanları,Suriye’ye karşı girişilen dış mudaheleyi  görmeyen BM Suriye’de dengelerin değiştiğini ve katliamcı çetelerin yenildiğini görünce Suriye rejimini kınadı.

Bugüne kadar kimyasal silah kullanımı dahil,tüm sivil katliamını gerçekleştiren ve sivillerin göğsünü yararak ciğerlerini çıkarıp yiyen vahşi canavarlar hakkında susmayı tercih eden BM bugün konuşmayı tercih etti.

BM’nin yapısını ve bu güne kadarki mudahelelerini bilenler hemen hatırlayacaktır  ki,BM siyonist çetelerin sıkıştığı durumlarda devreye girmiştir.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, yabancı savaşçılar kullanarak halkını hedef alan Suriye rejimini kınadı.

Rejimin Kuseyr’deki halk da dahil olmak üzere Suriye’deki bütün sivillere karşı balistik füzeler ve ağır silahlar kullanmasının da kınandığı kararda, nereden gelirse gelsin, Suriye’deki şiddet eleştirilerek, bütün taraflar her türlü şiddete son vermeye çağrıldı. Katar, Türkiye ve ABD tarafından sunulan tasarıda, Kuseyr kasabasında ağır silah ve füzelerle sivillere yapılan saldırıların durması istendi. Tasarı 36’ya karşı 1 oyla kabul edildi. 47 üyeli konseyde ret oyu kullanan tek ülke Venezuela oldu.

Bu arada Suriye rejimi, Kuseyr kasabası yakınlarındaki Deba hava üssünün tamamen kontrol altına alındığını duyurdu. Açıklamanın doğru olması halinde Kuseyr kasabası dört taraftan kuşatma altına girmiş olacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı