DÜNYAORTADOĞUSuriye

Bu Haber, Suriye’ye Karşı Savaşanların Kime Hizmet Ettiğinin En Güzel İzahıdır

2011 Yılında başlayan Suriye savaşında saflar artık iyice netleşmiş durumda, Siyonizmin hizmetkarları bazen kör bir inat, bazen sinsice bir ihanet veya kara bir cehaleti kullanarak gerçeklerin üzerini örtme gayretlerinden asla vazgeçmiyorlar.

En başından beri Suriye’nin Emperyalist bir vesayet savaşına tabi tutulduğunu, Suriye rejimi ve onun kahraman lideri Beşşar Esad’a karşı savaşanların İsrail Çıkarlarına hizmet ettiklerini söyledik.

Bu durum, Yani Suriye düşmanlarının İsrail hizmetkarlığı aslında son derece ortada ve aleni iken, bazı gözler bu ihaneti ya görmedi veya görmek istemedi.

İslami, İnsani ve Siyasi bir çok delille izaha çalıştığımız Suriye savaşındaki İhanet boyutu gün itibarı ile Siyonistler tarafından da bizzat itiraf edildi.

Siyonist İsrail ordusunun operasyonlardan sorumlu komutanı Orgeneral Nitzan Alon basına yaptığı açıklamada, Suriye ile İsrail arasında askeri bir çatışma çıkma olasılığının 2018 yılında yüksek olduğunu belirtti.

General Alon kimsenin savaş istemediğini ancak Esad’ın isyancıları bertaraf ederek  gittikçe kuvvet kazanmasının bu gidişatta rolü olduğuna dikkat çekti.

General Alon şunları ifade etti: “Her iki taraf da savaş başlatmak istemiyor, ancak taraflar arasındaki gerilim de gittikçe artıyor.”  İsrail Ordu Radyosuna nadiren demeç veren General Alon, Esad’ın İdlib’teki ve Ürdün-İsrail-Suriye sınırlarına yakın son isyancı grupları da etkisiz hale getirdiğini, bu durumun Suriye­­­­ ve müttefiklerinin gözlerini İsrail’e çevirmesine yol açacağını ve muhtemel bir savaşı başlatacağını belirtiyor.

Hizbullah ve İranlı milislerin söz konusu bölgede daha da  güç kazanacağını belirten Alon sonunda bu askeri yapılanmanın İsrail ordusu ile karşı karşıya geleceğini ima etti.   Alon şöyle devam etti: “Biz böyle bir yapılanmaya asla müsaade etmeyeceğiz. Gereken müdahaleyi şimdiye kadar yaptık, gelecekte de yapacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı