DÜNYA

Cezayir: Hizbullah Aleyhinde Alınan Kararı Kabul Etmiyoruz

Cezayir Dışişleri Bakanı Ramtan Lamamra, Fars Körfez İşbirliği Konseyinin Hizbullah’ı terör örgütü ilan etmelerine ilişkin aldıkları kararı resmi olarak kabul etmediklerini açıkladı.

Ramtan Lamamra Cezayir’in Nahar Al-Cedid Gazetesiyle yaptığı röportajda, Hizbullah’ın Lübnan yasaları doğrultusunda faaliyet gösteren siyasi bir hareket olduğunu vurgulayarak, Cezayir’in duruşunun sabit olduğunu ve hiçbir zaman kardeş ülkelerin iç işlerine müdahale etmeyeceğini açıkladı.

Öte yandan Filistin toplumu da Arap Rejimlerinin Hizbullah aleyhindeki bu düşmanca tutumunu kınayarak, Hizbullah Direnişiyle dayanışma çağrısında bulundu. Ayrıca alınan bu düşmanca kararın Siyonistlerle işbirliği yapmak olduğunu belirterek, bu yaklaşımın İslam ümmetinin ve Filistin’in düşmanlarına hizmet olduğunu vurguladılar.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi Büro Üyesi Cemil Mazhar’da alınan bu kararın Fars Körfez İşbirliği ülkelerinin alınlarında kara bir leke olduğunu çünkü Hizbullah’ın düşman İsrail ile savaşan, ‘Arap ve Filistin’ onurunu savunan bir grup olduğunu belirtti.

Filistin İslami Cihat Örgütü Liderlerinden Hızır Habip’te bu kararın Filistin halkının istediği bir karar olmadığını çünkü Hizbullah’ın Siyonist düşman karşısında direnen bir grup olduğunu ve Güney Lübnan’ı işgalci Rejim İsrail’den temizlemenin ve kurtarmanın bu grubun iftiharlarından olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı