DÜNYAHABERLER

Dünya Barış Konseyi’nden Reyhanlı açıklaması

Dünya Barış Konseyi, Reyhanlı’da iki gün önce yaşanan bombalı saldırılara ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, AKP’nin Suriye’nin devrilmesine ve istikrarsızlaştırılmasına dönük yürüttüğü siyasi ve askeri politikaların hem Suriye hem de Türkiye halkı için sonuçları olduğuna dikkat çekildi.

Suriye’de yaşanan iki yılı aşkın buhranda Reyhanlı’nın, paralı militanların eğitilmesi ve buradan Suriye’ye gönderilmesi için kullanılmasının “şans eseri” olmadığı belirtilen açıklamada, Türkiye’deki Barış Hareketi’nin, Reyhanlı’nın sözde Özgür Suriye Ordusu’na sağlanan silah ve askeri teçhizat konusunda “sevkıyat noktası” olduğu yönündeki açıklamalarına dikkat çekildi.

Açıklamada ayrıca, “Türkiye’nin Suriye’yi istikrarsızlaştırmak ve yönetimini devirmek üzere yürüttüğü siyasi ve askeri müdahale politikalarının (aynı bölgeye yerleştirilen NATO Patriot füzeleri) hem Suriye hem Türkiye halkı için sonuçları olduğuna” vurgu yapıldı.

Açıklama, “Komşu halkların barış ve antiemperyalist dayanışması!”, “NATO Ortadoğu’dan defol” ve “Kahrolsun savaşa ve sefalete neden olan emperyalizm” sloganları ile son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı