DÜNYAİNSAN HAKLARI

Edirne’de çalılıklar arasında 3′ü çocuk 4 ceset bulundu

Edirne’de çalılıklar arasında 3′ü çocuk 4 ceset bulundu. Cesetlerin soğuktan donarak ölen mültecilere ait olduğu tahmin ediliyor.

Edirne’de bir hafta önce yabancı uyruklu kişilere ait olduğu sanılan 4 cesedin bulunduğu bölgede 3′ü çocuk 4 kişinin daha cesedi bulundu.

Bir hafta önce Budakdoğanca köyü Kırçeşme mevkisinde yaptıkları kontrollerde, çalılıklar içerisinde 4 ceset bulan jandarma ekipleri, başka cesetlerin de bulunma ihtimaline karşı bölgede iz sürme köpeklerinin yardımıyla arama çalışması yaptı.

Aramada, önceki cesetlerin bulunduğu yere yakın bir yerde, çalılıklar içerisinde 4 ceset daha bulundu. Yapılan incelemede, çürümüş durumdaki cesetlerden üçünün çocuk, birinin de kadına ait olduğu belirlendi.

Yasa dışı yollardan Bulgaristan’a geçmeye çalışan yabancı uyruklu kişilere ait olduğu tahmin edilen cesetler, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna götürüldü.

Budakdoğanca köyünde oturan Ahmet Tabak, köylerinin sınıra yakın olması nedeniyle sürekli yabancı uyruklu kişileri gördüklerini, fakat bu şekilde yaşanan ölüm olaylarına çok üzüldüklerini belirtti.

Daha önce böyle olayların yaşanmadığını anlatan Tabak, ”Biz bunları gördükten sonra çok üzüldük. Şimdiye kadar böyle bir şey görmemiştik. Yabancı uyruklular en çok da bu noktadan geçiyorlar. Fakat ölüm olmuyordu. Çok yazık oldu” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı