DÜNYAFilistin

El-Hayye: “Hazırlıklarımız Halkımızı ve Toprağımızı Savunmak İçindir”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, özgürlük yolunda Filistin halkını ve toprağını savunmak için hazırlık yaptıklarını belirterek, direnişe karşı yapılan her türlü tahrik ve kampanyaların, komplo ve tuzakların başarısız kaldığını söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait tünelleri tamir ederken geçen hafta şehit olan El-Kassam Tugayları mücahitlerinden Fuad Ebu Utayvi ile Ahmed Ez-Zehhar’ın cenaze törenlerine katılan El-Hayye, “Özgürlük yolunda halkımızı ve toprağımızı savunmaya çalışıyoruz. Asla teslim olmayacağız. Cihad ve direniş yolunda yürümeye devam edeceğiz. Bundan vazgeçmeyeceğiz, bu yolu bırakmayacağız ve terk etmeyeceğiz. Bu yolumuz ve hayatımızdır. Ölümden korkumuz yoktur” dedi.

Uzun süre devam eden kuşatmanın Filistin halkının azim ve kararlılığını artırmaktan başka bir şeye yaramadığını hatırlatan El-Hayye, bugün halkla liderlerinin tek bir vücut gibi işgale karşı durduğunu ifade etti.

Filistin Yönetimi’nin tutumunu da eleştiren Hamas lideri, şu anda bu yönetimin işgalcinin hizmetinde çalışan bir birim haline geldiğine dikkat çekti.

Hamas lideri El-Hayye konuşmasında Gazze halkının direniş mücahitlerini sahiplenmesini överek, halkın şehitlerin cenazesine katılmakla direnişten yana olduğunu bir kez daha herkese gösterdiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı