FilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

El-Kassam Mücahidi Halid Haryuş’un Şehit Oldu

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, dokuz yıl önce işgal güçlerinin kurşunlarıyla yaralanan ve uzun süredir tedavi gören El-Kassam mücahidi Halid Cemal Haryuş’un dün (11 Haziran Salı) akşam saatlerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Hamas Hareketi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkından yeri ve zamanı ilan edilecek cenaze törenine en geniş şekilde katılımın sağlanmasını istedi.

İzzeddin El-Kassam mücahitlerinden Halid Cemal Haryuş, 2004 yılında işgal güçlerinin suikast girişimine maruz kalmış ve ağır yaralanmıştı. Filistinli direnişçiyi Tulkerem’deki Sabit Sabit Hastanesi’nden kaçıran işgal güçleri, Halid Cemal Haryuş’u yarasının ciddi olduğundan emin olduktan sonra serbest bıraktı.

Açıklamada, El-Kassam mücahidinin serbest bırakıldıktan sonra Batı Yaka’daki birçok hastanede tedavi gördüğü ve daha sonra tedavi için Ürdün’e götürüldüğü, dokuz yılı aşkın bir sürenin ardından geçtiğimiz günlerde durumunun ağırlaştığı ve bilincini tamamen kaybettiği, bunun üzerine yoğun bakıma alınan Halid Cemal Haryuş’un kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Hamas Hareketi, Filistinli şehidin Kur’an kurslarında yetiştiğini ve direnişçiliğiyle ünlü bir aileden geldiğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Rabbimiz Allahu Teala Peygamberimiz Hz. Muhammed A.S Ve Ehli Beytinin cennetdeki komsusu olmasini nasip eder Insaallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı