DÜNYAİran

Emir Abdullahian: Direniş, siyonistleri geri çekilmeye zorladı

İran press haber ajansına konuşan İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian şöyle dedi:

Tahran’da İslam ülkeleri parlamentoları birliği Filistin daimi komitesinin düzenlediği oturumun ilk mesajı, İslam ülkelerini, Filistin direnişinin İsrail rejimine karşı elde ettiği zafer dolayısıyla tebrik etmek oldu.

Emir Abdullahian, İslam ülkeleri parlamentoları birliği Filistin daimi komitesinin düzenlediği oturumun önemine işaret ederek şöyle ekledi:

Oturumun bir başka mesajı ise, direnişin İsrail rejimi karşısında 12 günlük savaşta bu rejimi yirmi yıl geri itmesine yönelikti.

Emir Abdullahian açıklamasının devamında oturumun bir başka mesajını da Tahran konferansına katılan ülkelerin Filistin milleti ile dayanışmasını ilan etmeleri, Gazze yıkımlarını yeniden inşa etmeye hazır olduklarını bildirmeleri ve Filistin’e gerçek destek için pratik adımların atılmasını istemelerinden ibaret olduğunu vurguladı

Emir Abdullahian, İslam ülkeleri siyonist rejimin cani elebaşılarını milli ve uluslararası mahkemelerde yargılamak üzere pratik adımlar atmaları ve ayrıca Kudüs başkentli bağımsız Filistin devletinin kurulmasına yardımcı olmaları önemli bir zaruret olduğunu ifade etti.

Emir Abdullahian, İslam ülkeleri parlamentoları birliği Filistin daimi komitesinin düzenlediği olağanüstü oturum, Filistin milleti ile dayanışmayı ilan etmek ve İslam ülkelerine Filistin ve Kudüs’e gerçek destek vermeyi hatırlatmak bakımından iyi bir başlangıç olduğunu kaydetti.

4. İslam ülkeleri parlamentoları birliği Filistin daimi komitesinin oturumu, “Kudüs, vahdet ve zafer sırrı” şiarı ve 15 ülkenin katılımı ile Tahran’da düzenlendi. Oturum Pazartesi günü sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı