DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİSon Dakika

Emperyalizm ve sultacılık milletlerin sorunlarının asıl sebebidir

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Konseyi başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, uluslar arası emperyalizm ve sultacılığın milletlerin içinde bulunduğu sorunların başlıca sebebi olarak niteledi.

Haşimi Rafsancani, Şiraz üniversitesi öğrencileri siyaset ve kültür encümeni ve merkez şurası üyelerini kabulünde, dünyadaki sorunlara temas ederek, uluslar arası emperyalizm ve sultacılığın milletlerin kalkınması ve gelişmesine izin vermediğini belirterek, bugün yaşanan sorunların temelinde de bu gerçeğin olduğunu söyledi.

Rafsancani, günümüz dünyasında hakimiyetlerin, yönetimlerin halkların iradesi yönünde bir gelişme gösterdiğini belirterek, geçmişte sıklıkla görülen askeri yönetimlerin artık günümüz dünyasında yerinin olmadığını ve bunların yok oluş sürecinde olduklarını söyledi.

Ayetullah Haşimi Rafsancani, İranlıların ister köyde olsun isterse şehirde olsun, zeki ve uyanık insanlar olduklarını, kız-erkek ayrımı olmaksızın gençlerin son derece bilgili olduklarını belirterek, İran milleti için güzel bir geleceğin olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı