DÜNYAFilistin

Esma Ebu’l-Heyca: Filistinli Kadının Sorumluluğu Diğer Kadınlarınkinden Farklı

Esir lider Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın eşi Esma Ebu’l-Heyca, anneleri şehitlerin yolundan giderek çocuklarına şehadet terbiyesi vermeye ve şehitlerin kanlarına vefalı olmaya davet etti.

Esma Ebu’l-Heyca, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün yaptığı açıklamada, Filistinli kadınlardan gelecekte özgürlüğe ve zafere ulaştıracak nesli yetiştirmek için çocuklarına tek doğru yolun cihat yolu olduğunu öğretmelerini istedi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi şehit Hamza Ebu’l-Heyca’nın annesi Esma Ebu’l-Heyca, Filistin kadınının sorumluluğunun dünyadaki diğer kadınların sorumluluklarından farklı olduğunu, Filistinli kadının şehit, gazi ve esir annesi olduğunu, aile reisi şehit veya esir düştüğünde evini korumak ve çocuklarını yetiştirmek zorunda olduğunu söyledi.

Filistinli kadının aynı zamanda direnişe katılarak şehit olduğunu, yaralandığını ve esir düştüğünü hatırlatan Esma Ebu’l-Heyca, şehit ve esir annelerine seslenerek, kendisinin de işgal zindanlarında yatan eski bir esir olduğunu, esir eşi ve esir annesi, şehit annesi olduğunu, kendinden önceki esir ve şehit annelerinden çok şey öğrendiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı