DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Evleri yıkılan Gazzelilerin karavanlarını da sel bastı

Güz yağmurları bir yandan Gazze’de tarımı canlandıracağı beklentisiyle sevince vesile oldu. Ama bir yandan da evleri işgalci saldırganlar tarafından yıkıldığı için hayatlarını kırık dökük karavanlarda sürdürmeye mahkûm yüzlerce ailede de bu sevinç ve mutluluk aynı zamanda telaş ve endişeye karıştı. Çünkü kaldıkları karavanlar onları cadde ve sokaklarda birikecek yağmur sularından ve yer yer sellere dönüşecek sulardan korumayacaktı.

Bu şekilde sel sularına ve kış soğuklarına karşı korunaksız bir karavanda küçük çocuklarıyla birlikte hayatlarını sürdürmeye mahkûm olan Gazzeli ailelerden biri de Âl Neccar ailesiydi.

Gazze ahalisinin sıkıntılarını yerinde tespit etmeye çalışan Filistinli muhabirler Gazze’nin Han Yunus bölgesinde yaşayan Âl Neccar ailesini de evlerinde ziyaret ederek, işgalci siyonistlerin son vahşi saldırılarında evleri yıkılan bu ailenin karşı karşıya olduğu durumu görüntüledi.

Bu aile savaşın bitmesinden bu yana geçen iki aydan fazla süredir o korunaksız karavanda hayatlarını sürdürmek zorunda. Ama şimdi güz yağmurları bastırdı, sokakları yağmur suları doldurdu. Yağan yağmurlardan biriken sular karavanların içine de doluyor. Bu arada kış soğukları da bastırmaya başladı ve karavanlar yeterince ısınmıyor.
BM ise Gazze’nin yeniden imarı projesini başlatabilmek için Gazze ahalisini böyle bir hayata mahkûm eden saldırının sorumlusu işgalci siyonistlerin gönlünü etme, onların şartlarını Filistin tarafına kabul ettirebilmenin pazarlığı için oyunlar çevirme çabası içinde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı