DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Fanatik yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa çevresinde uyguladıkları ablukanın ardından yaklaşık 40 fanatik Yahudi yerleşimci dün sabah (6 Mayıs Salı) yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’nın avlusuna baskın düzenledi.

İşgal güçleri, öğrenciler, kadınlar ve Vakıflar İdaresi memurları da dahil 50 yaşın altındaki Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermedi.

Yerel kaynaklar, cemaatten ve ilim öğrencilerinden bir grubun hâlâ Mescid-i Aksa’nın içinde bulunduğunu ve işgal güçlerinin üç kapı hariç Mescid-i Aksa’nın diğer kapılarını kapattığını söyledi.

Kaynaklar, onlarca Filistinli kadının Hıtta Kapısı önünde toplandığını ve Mescid-i Aksa’nın kapılarının kapatılması aleyhine slogan attığını bildirdi.

İşgal güçleri sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’nın çevresini kuşatarak yaşları 50′nin altında olan Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermedi ve yüzlerce Filistinli sabah namazını sokaklarda kılmak zorunda kaldı.

İşgal güçlerinin 50 yaşın altındaki Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermemesinin gençlerin Yahudi yerleşimcilerin baskın girişimlerine karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutmasını önlemek için olduğu bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı