FilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Filistin Direniş Grupları Tek Yumruk Oldukları Mesajını Veren Askeri Bir Yürüyüş Düzenlediler

Filistin’de faaliyet gösteren direniş gruplarının Gazze’deki askeri kanatları işgalcinin olası saldırılarına karşı tek saf ve tek yumruk şeklinde karşı koyacaklarını belirterek, Filistin halkıyla Filistin toprağını koruma noktasında koruyucu zırh olmayı sürdüreceklerini ifade ettiler.

Gazze’nin kuzeyinde yapılan gösteri ve yürüyüşün ardından askeri gruplar adına okunan ortak bildiride, Arap dünyasının kendi iç sorunlarıyla meşgul olduğu bugünlerde yakın uzak herkese Filistinli grupların tek vücut olduğu mesajını vermek istedikleri belirtildi.

Batı Yaka ve Kudüs’teki Filistin halkında işgalciye karşı intifada başlatmasını isteyen gruplar, eldeki imkânlarla işgale karşı koyulmasını, bedeli ne olursa olsun bundan böyle geri durmanın doğru olamayacağını kaydettiler.

İşgalciye de seslenen gruplar, işgalcinin direniş gruplarının neye kadir olduklarını göreceğini, kendisinin Filistin halkının hayatını cehenneme çevirdiği gibi direnişin de işgalcinin hayatını cehenneme çevirebilecek güce sahip olduğunu, düşman liderlerinin bundan böyle hesaplarını tekrar gözden geçirmeleri gerektiğini ifade ettiler.

Ümmete de seslenen gruplar, sorunları ne kadar büyük ve ağır olursa olsun en büyük meseleleri olan Filistin’i asla unutmamaları gerektiğini ifade ettiler.

Direniş gruplarının bugün Gazze’de düzenlediği gösteri ve yürüyüşe Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın yanı sıra, Filistin Halk Kurtuluş Cephesinin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları, Halk Direniş Komiteleri, Mücahitlerin Tugayı, Milli Direniş Tugayları, Nasır Salahuddin Tugayları ve Ahrar Tugayları katıldı.

Direniş gruplarının heybetli gösterisi düşmanların yüreğine korku saldı

Gazze’de faaliyet gösteren direniş grupları, işgal rejiminin tehditlerine karşı hazırlıklı olduklarını göstermek, işgalciyle yapılan müzakerelerle Gazze’ye taşınmak istenen anarşi ve kaosa karşı durduklarını ifade etmek için dün Gazze’de heybetli bir gösteri düzenlediler

Dünkü gösteriyle ilgili bilgi veren kaynaklar, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın yanı sıra, Filistin Halk Kurtuluş Cephesinin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları, Halk Direniş Komiteleri, Mücahitlerin Tugayı, Milli Direniş Tugayları, Nasır Salahuddin Tugayları ve Ahrar Tugaylarının katıldığı askeri gösteri ve yürüyüşün Gazze’nin kuzeyinde yer alan Şeyh Zayid şehrinden başladığını ifade etti.

Namazdan önce başlayan gösteri halk tarafından büyük bir ilgiyle karşılanırken, cuma namazından sonra ortak bir bildirinin yayınlanması bekleniyor.

Halk Direniş Komiteleri internet sayfasında yayınladığı haberde, Filistin gruplarıyla Filistin davasında birlik içinde olduklarını göstermek için yürüyüşe 50 kişi gönderdiklerini yazdı.

İşgal rejimi kadar Mısır ve Fetih hareketlerinin tehditlerine de maruz kalan Gazze’deki direniş gruplarının sergilediği tablo ilgili taraflara çok önemli mesajlar içeriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı