DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Filistin elçisi konutunda meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybetti

Çek Polisi, Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’nin Çek Cumhuriyeti’ndeki elçisi Cemal El-Cemel’in dün (1 Ocak Çarşamba) ikametgahında meydana gelen patlamada ağır yaralandığını ve kaldırıldığı Prag’daki askeri hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Çek Cumhuriyeti’ndeki Filistin Büyükelçisi Cemal El-Cemel’in bugün elçilik rezidansında meydana gelen patlama sonucu ağır yaralandığını duyurdu.

Ramallah’taki Filistin Dışişleri Bakanlığı, Filistin Yönetimi resmi haber ajansı tarafından yayınlanan bildirisinde, El-Cemel’in elçiliğin eski binasından yeni binasına taşınan eski bir kasayı açmaya çalıştığını ve kasa açıldıktan hemen sonra patlamanın meydana geldiğini, ağır yaralanan elçinin hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Çek haber ajansı ise Filistin Elçiliği basın ataşesi Nebil Fahl’a dayanarak verdiği haberde, patlamanın meydana geldiği anda Cemal El-Cemel’in konutunda ailesiyle birlikte olduğunu söyledi.

Çek televizyonu, polislerin inceleme için olay yerini kordon altına aldığını ve polis köpekleriyle patlayıcı madde aradığını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı