DÜNYAFilistin

Filistin Haber Sitesinin Türkçe Bölümü Kimlerin Elinde

Dünya halklarını Filistin’den haberdar etmek maksadıyla kurulan ve Türkçe olarak da Filistinhaber.com adı altında yayın yapan sitenin Türkçe bölümünün kimlerin elinde olduğu ve kime hizmet ettiği büyük bir şaibe olmaya devam ediyor.

Filistin halkının en büyük destekçisi İran İslam Cumhuriyeti ile ilgili haberlerin, Filistin haberin Arapça ana kaynağında yayınlandığı halde, haberlerin Türkçe çevirisinin yayınlandığı Türkçe bölümünde yayınlanmaması dikkatlerden kaçmadı.

Filistin halkının en büyük savunucusu HAMAS hareketi liderliğinin İran İslam Cumhuriyeti ile ilgili yaptığı açıklamaları Türkiye kamuoyunda saklayan Filistinhaber’in Türkçe servisi kime hizmet etmektedir.

Benzer durumların daha önce de yaşanmasına karşın olayın son örneği, Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS siyasi ofis üyesi Musa Ebu Merzuk’un İran İslam Cumhuriyeti ile ilgili yaptığı son açıklamayı, Filistin haberin ana kaynağı olan  Arapça ve Farsça servisleri 19 Ağustos itibarı ile duyururken, onlardan Çeviri yapan Türkçe servisinin haberi gizlemesi oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı