HABERLER

Filistin’de 2 devleti kabul etmek 100 yıllık direnişi boşa çıkarmaktır

İran Cumhurbaşkanı “Siyonist İsraillilerin devlet kurmaları şöyle dursun onların Filistin’in bir karışında bile bulunmaları tehlikelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün Dünya Kudüs Günü Tahran’da Cuma namazı hutbeleri öncesinde yaptığı konuşmada “Ramazan ayı adalete dayalı sorumluluğu kabul etme ayıdır. Bu mübarek ayda, insanın sosyal sorumlulukları hatırlatılıp vurgulanıyor” dedi.

Dr Ahmedinejad daha sonra Ramazan ayının son Cuma gününün İran İslam Cumhuriyetinin büyük kurucusu İmam Humeyni-ks- tarafından Dünya Kudüs Günü olarak adlandırılmasını İlahi bir hediye olarak tanımlarken “Günümüzde Siyonizm’in insan ve insani topluluğun kemale ermesi konusunun tam karşıt tarafı ve halklarla toplumların geride ve ahlaksızlık içerisinde kalmalarının esas sebebi olduğu artık herkes tarafından bilinmekte” diye ilave etti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad konuşmasının devamında, Siyonist ve işgalci bir azınlığın en az 400 yıldan beri insan topluluğu için durmadan sorun yarattığı ve bazen telafi edilemeyecek zararları insanlara dayattıklarını hatırlatarak “Siyonist Yahudiler ABD Hükümetine hakim olduklarından bu yana, dünyanın bütün işlerine müdahale edip, kontrolleri kendi ellerine geçirdiler” şeklinde konuştu.

Dr Ahmedinejad konuşasının başka bir bölümünde, İslami uyanış sayesinde korsan İsrail’in artık ortadan kalkmanın eşiğine geldiği, ama çeşitli hilelerle ayakta kalmaya çalıştığını hatırlatıp “İki Devlet projesini kabul etmek 100 yıllık bir direnişi berbat etmek demektir. İsraillilerin devlet kurmaları şöyle dursun onların Filistin’in bir karışında bile bulunmaları tehlikelidir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı