DÜNYAFilistinSon Dakika

Filistinli genç vahşice katledildi

İşgal güçlerinin bu sabah (22 Kasım Pazar) işgal altındaki Kudüs kentinin doğusunda kurulu Ma’ale Adumim Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinli bir genci ateş açarak şehit ettiği ifade edildi.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalı, Filistinlilere ait bir aracın Ma’ale Adumim Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Yahudi yerleşimcilere ait bir araca çarptığını, daha sonra Filistinlilere ait araçtan bir gencin çıktığını ve diğer araçtaki Yahudi yerleşimciyi bıçaklamak istediğini, Filistinli gence ateş açıldığını ve gencin olay yerinde öldüğünü iddia etti.

İşgal güçlerinin ilk yardım ekiplerinin ve ambulansların Filistinli gence yaklaşmasına izin vermediği ve genci yerde yatar bir halde bıraktığı kaydedildi.

Şehit gencin kimliği ve olayın ayrıntıları hakkında henüz herhangi bir bilgi verilmezken, Filistinli bazı kaynaklar ilk bilgilere göre Filistinli gencin El-Bire kenti sakinlerinden olduğunu ve şoförlük yaptığını ifade etti.
İşgal güçleri, yargısız infaz ettikleri Filistinlilerin bıçaklama eylemi girişiminde bulunduklarını iddia ederek cinayetlerine kılıf uyduruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı