DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

Filistinli gençler Mescidi Aksa için Cuma günü eylem çağrısı yaptı

Filistinli gençler dün, Mescidi Aksa’ya destek için Cuma Günü Kalandiya Mülteci Kampı’ndan Kudüs’e yürüyüş yapacaklarını duyurdu.

Halk Direniş Koordinasyonu tarafından yayınlanan basın açıklamasında, Bağımsız Filistinli Gençler Birliği’nin Cuma günü Kudüs’e doğru düzenleyeceği yürüyüşe herkesin katılım göstermesi istendi.

Yapılan açıklamada, “Halk Direniş Koordinasyonu, Kudüs şehrine paralel bulunan Kalandiya Mülteci Kampı’nda sabah saat 09:00’da toplandıktan sonra saat 10:00’da Kudüs şehrine doğru yürüyüşe geçilecektir” denildi.

İşgalcinin Mescidi Aksa’dan elini çekmesini isteyen koordinasyon, yürüyüşe katılmanın Siyonistlerin hedefindeki Mescidi Aksa’ya destek için önemli olduğunu belirtti.

İşgal altındaki Kudüs’ü Kalandiya’dan ayıran büyük bir askeri barikat var. Barikatı da çok sayıda işgal askeri kontrol ediyor.

Kudüslü gençler üç aydır işgal güçlerine karşı direniş gösterirken, Batı Yaka’nın birçok şehrinde de Abbas güçlerinin engellemelerine rağmen Mescidi Aksa için eylemler yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı