DÜNYAFilistin

Filistinlilerin göç ettirilmesi Arap ve Avrupa ülkelerinin bir oyunudur

Amerika, Avrupa ve Arap ülkeleri, Suriye ve Lübnan’da Filistin mülteci kamplarındaki Filistinlileri göç ettirmek için bir senaryo ve oyun içindeler.

Filistin el’Menar gazetesinin diplomatik kaynaklara dayanarak verdiği haberde, Suriye ve Lübnan’da Filistin mülteci kamplarına yönelik saldırıların temelinde, söz konusu Filistinlilerin bu ülkelerden başka yerlere göç ettirilmesini içeren bir plan yatıyor.

Söz konusu gazeteye göre, Amerika, Avrupa ve Arap ülkeleri, bu amaçla Lübnan ve Suriye’de bazı kiralık çeteleri ve şebekeleri kullanırken, Katar ve Arabistan’ın da mali yardımlarıyla Filistinli mülteci kamplarını savaş alanına dönüştürdükleri bildiriliyor.

Filistinlilerin Lübnan ve Suriye’den göç ettirilmelerinin en önemli hedefinin ise buradaki Filistinlilerin Avustralya, Kanada ve İskandinav ülkeleri gibi dünyanın değişik yerlerine bölük pörçük bir şekilde gönderilmeleri ve böylece Siyonist İsrail’in de güvenliğinin sağlama alınması olduğu bildiriliyor.

Bu arada Siyonist İsrail rejimi başbakanı Netanyahu da yaptığı son bir açıklamada, bazı Arap rejimlerinin kendileriyle yakın dost olduğunu ve İsrail’i bir Yahudi devleti olarak tanıdıklarını ama bunu açık bir şekilde dile getiremediklerini bildirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı