HABERLERSuriye

Firari Subay:Suriye’de havaalanlarına saldırının arkasında ABD ve Fransa var

Filistin el-Minar internet sitesi, Suriye havaalanları ve hava savunma merkezlerine yönelik düzenlenen saldırıların perde arkasında Amerika ve Fransa hükümetlerinin bulunduğunu bildirdi.

Filistin el-Minar internet sitesi Suriye ordusundan firar eden bir subaya dayanarak, “Suriye’de havaalanları savaşı ve Suriye ordusu hava savunma merkezlerine saldırı, Amerikalı subayların direkt hidayet ve denetimi altında gerçekleştirilen bir Amerikan planıydı” dedi.

Bu planın asıl fikir sahibinin Fransızlar olduğunu, ancak planın akamete uğraması ardından Amerikalıların bu yönde ikinci bir plan devreye soktuklarını belirten Suriyeli firari subay, Amerikalılar havaalanları ve hava savunma merkezlerine saldırının direkt sorumluluğunu üstlendiler. Bu amaçla Türkiye ve Ürdün topraklarında özel silahlı kişiler eğitilerek havaalanına saldırıyı nasıl gerçekleştirmeleri gerektiğini onlara anlattıklarını söyledi.

Bu subay, mevcut savaşın kendileri açısından artık yenilgiye uğradığını ve başarılı olacaklarına dair her hangi bir umutlarının kalmadığını da belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı