DÜNYAHABERLERİNSAN HAKLARI

Gallup, ABD’de ırkçılığın zirve yaptığını bildirdi

Gallup tarafından yapılan son ankete göre Amerikan halkından %60’ı bu ülkede 2016 yılında siyahlara karşı ırkçılık girişimlerinin zirve yaptığı ve bu rakamın 2009 yılından şimdiye kadar eşsiz olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan, Trump, ABD’nin Milwaukee kentinde polisin siyah bir genci vurarak öldürdüğü olayla ilgili ilk kanıtların polisin haklı olduğuna işaret ettiğini vurgularken, “polislere barışçıl yaklaşılması” çağrısında bulundu.

ABD merkezli kamuoyu araştırma kurumu Gallup tarafından yapılan yeni bir araştırma, ABD vatandaşlarının yüzde 61’inin ülkede siyahlara karşı ırkçılık yapıldığını düşündüğünü ortaya koydu.

Diğer yandan ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump, iki ay içinde ikinci kez seçim kampanyasını yürüten takım içinde değişikliğe gitti.

Trump, seçim kampanyası CEO’su olarak politik haber yayıncılığı yapan Stephen Bannon’u işe alırken, seçim kampanyası yöneticiliği görevine daha önce danışmanlık görevini yürüten Kellyanne Conway getirildi. Paul Manafort ise baş stratejist olarak görevinde kaldı. Bu değişiklik, 8 Kasım’da gerçekleştirilecek başkanlık seçimleri öncesinde yapılan anketlerde Trump’ın Demokrat Parti Başkan adayı Hillary Clinton’un gerisinde kalmasının ardından hayata geçirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı