DÜNYAFilistinHABERLER

Gazze sınırında gerginlik sürüyor

Filistin medyası bugün düzenlenen “ateş cuması” adlı barışçıl gösterilere, Siyonist güçlerinin müdahale etmesi sonucu çok sayıda Filistinlinin yaralandığını açıkladı.

Filistin medyasında yer alan haberde, “Bugün düzenlenen ‘ateş cuması’ gösterilere, Siyonist güçlerinin müdahale etmesi sonucu 40 Filistinli yaralandı” ifadesine yer verildi.

Öte yandan Haber 7’ye göre, Filistinli göstericiler, keskin nişancıların görüşünü engellemek için çok sayıda lastiği ateşe vererek duman perdesi oluşturuyor. İşgal kuvvetleri Filistinlileri “avlamak” için dumanı dağıtacak dev pervaneler kuruyor.

Siyonist askerleri ise “sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

Filistinliler bu barışçıl gösterilerine altı hafta boyunca devam etmeyi planlıyor.

Siyonist Rejim ablukası altındaki Gazze Şeridi’nin sınır bölgelerinde 30 Mart’ta düzenlenen “Filistin Toprak Günü” gösterilerine Siyonist askerlerinin gerçek mermi ile müdahale etmesi sonucu en az 22 Filistinli şehit olmuş, yüzlerce Filistinli yaralanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı