DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Gazze’de Filistinli en küçük esire destek gösterisi düzenlendi

Korsan İsrail zindanlarında tutulan en küçük Filistinli esir Halid Eş-Şeyh’e destek amacıyla Gazze kentinde düzenlenen gösteriye katılan onlarca Filistinli yaktıkları mumlarla 14 yaşındaki esir çocuğun serbest bırakılmasını talep etti.

“Gazze Ablukasına Karşı Halk Komitesi” tarafından Meçhul Asker Meydanı’nda düzenlenen gösteriye katılanlar esir Halid Eş-Şeyh’in posterlerini ve “Halid Eş-Şeyh’e özgülük”, “Esirlere özgürlük”, “Esirler baş tacımız” ve benzeri sloganlar yazılı pankartlar taşıdı.

Komite Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, gösteride yaptığı konuşmada, “Buradan, kuşatma altındaki Gazze’den işgal zindanlarındaki esirlerimize vefamızı gösteriyoruz ve kendilerine özgürlüğün yakın olduğunu söylüyoruz” dedi.

Arap ve uluslararası insan hakları örgütlerini esir Halid Eş-Şeyh’i serbest bırakması için işgal rejimine baskı yapmaya davet eden El-Hudari, Filistinli çocuğun 60 gündür işgal zindanlarında tutulduğunu, anemi hastası olduğunu ve özel bakıma ihtiyacı bulunduğunu, gözaltına alınmasından bu yana ailesinin kendisini ziyaret edemediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı