DÜNYAFilistin

Gazze’ye son saldırılarda 5 kişi şehit oldu ve bir cami yıkıldı

Gazze’yi bombalamaya devam eden işgal güçlerinin bu sabah yaptığı yeni hava saldırılarında Gazze’nin orta bölgesindeki Ez-Zevayide köyünde 5 kişi şehit oldu, bir kaç kişi de yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre, işgal uçaklarının bu sabah (23 Ağustos Cumartesi) erken saatlerde Ez-Zevayide köyünde Şahde Ebu Dahduh adındaki Filistinli vatandaşın evini hedef alması sonucu Ebu Dahduh (47), Huda Ebu Dahduh (27), iki oğlu Abdullah ve Hadi ile halası Hayat Ebu Dahduh (49) şehit oldu. kişi şehit oldu.

Kaynakların verdiği bilgide, işgal uçaklarının bu sabah erken saatlerde aniden Ebu Dahduh’un evini bombaladığını, ilk yardım ekipleri şehitleri ve yaralıları kurtarmaya çalışırken işgal uçaklarının ikinci kez Ebu Dahduh’un oğluna ait evi bombaladığını, saldırıda 3 kişinin şehit olduğunu, oğul Hayul Ebu Dahduh’un ailesinin ise hâlâ enkaz altında olduğunu, saldırıda ilk yardım ekiplerinden bir kişinin de yaralandığını ifade etti.

Diğer taraftan işgal uçaklarının dün gece Han Yunus şehrinin doğusunda yer alan Abasan beldesinde camiyi hedef alması sonucu caminin tamamıyla yıkıldığı belirtildi. İşgal güçlerinin hedef aldığı camilerden 109’u ya tamamıyla ya da kısmen tahrip oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı