DÜNYASuriye

Gerçek devrimciler halka saldırmaz ,Bunlar Eşkiya

Dünyanın hiç bir yerinde ve şimdiye kadar yapılmış hiç bir devrimde halkın hedef alındığı görülmemiştir.Eğer birileri devrim yapacağız iddiası ile çıkıp halkı hedef alıyor ise amaç devrim değil düşmanlıktır.

Suriyede devrim iddiası ile ortaya çıkan teröristlerin yaptıkları da buna örnektir.işte icraatlarından sadece bir kısmı.

Silahlı bir terör grubu’nun Salı gecesi Deyrezzor ve Haseke arasında uzanan 230 KV’lik yüksek gerilim hattını hedef alması sonucu bu hat aracılığıyla verilen hizmetin durmasına neden oldu.

Elektrik Bakanlığında yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada terör saldırısının 50 megavatın üzerinde elektrik hizmetini önlediğini ve elektriğini bu hat üzerinden alan birçok vatandaşın mağdur olmasına neden olduğunu beyan etti.

Silahlı Terör Gruplarına Ait Bir Depo Ortaya Çıkarıldı

20120705-112505.jpgGüvenlik birimleri Şam kırsalında düşen Duma bölgesinde daha önce silahlı terör gruplarının el yapımı bomba yaparken kullandıkları bir depo ortaya çıkardılar.

Yapılan açıklamada söz konusu depoda çalıntı birçok eşyanın yanı sıra el yapımı bomba imalatında kullanılan araç gereçler ve teknolojik iletişim araçlarının ele geçirildiği ifade edildi.

Bomba İmha Ekipleri İki Bombayı Etkisiz Hale Getirdiler

Bomba imha ekipleri Halep kentinde el-İzaa (Radyo) semtinde Meyzer caddesinde, teröristlerin park halindeki bir araca yerleştirdikleri el yapımı iki bombayı etkisiz hale getirdiler.

Yetkili bir kaynağın basın mensuplarına yaptığı açıklamada etkisiz hale getirilen birinci bombanın 30 kg ağırlığında olup bagaja yerleştirilmiş vaziyette bulunduğunu ikinci bombanın ise 3 kg ağırlığında olup arka koltuğa konulduğunu belirterek iki bombanın da patlamaya hazır halde bulunduklarını beyan etti.

Kaynak yapılan incelemede çalıntı olduğu anlaşılan ve sahte plaka taşıyan aracın şoförünün tutuklandığını dile getirdi.

Teröristler Ezaz’da Büyük Kayıplara Uğratıldı

Güvenlik birimleri Salı gecesi Halep’in kuzeyindeki Ezaz ilçesinde kovalayıp abluka altına aldıkları silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girerek teröristleri büyük kayıplara uğrattı.

Basın Mensupları kentten resmi bir kaynağa dayanarak, çatışma sonucunda büyük miktarda silaha el koyularak çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirerek öldürülen teröristlerin arasında Abdullah Nuri Hamdo, Yusuf Ömer Dec ve Ahmet Seyyid Ali’nin bulunduğuna işaret etti.

Saldırgan Teröristlerle Çatışma

Deyrezzor kentinde ise, güvenlik birimleri Salı gecesi Deyrezzor kırsalındaki Meyadin Karakoluna saldıran silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdi.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gardaş hani Esad Tayyip Erdoğan için “Tayyip Erdoğan’a vahiy mi geliyor” demiş ya bence hüsn-ü zan da bulunmuş olsa olsa O vahiy çalan bir şeytandır kaldı ki onun ilacı da İslam İnkılabının yaptığı Şihap füzeleridir. vahiy gelmediği açık bu adamın talimat verdiği de bir gerçektir zira uçağın düştüğü gün savaşı telaffuz edemeyenler Suriyeyi elektriğini keseriz gibi komik bir şantaj-tehditle kınamışlardı tevekkeli ben de huylanmıştım demek ki Türkiye Suriye’nin elektrik talebinin çoğunu karşılıyormuş diye meğer bende yanılmışım teröristler Erdoğandan aldığı talimatla yüksek gerilimi hatlarını patlatıyorlar ki Suriye’nin elektriği kesilsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı