DÜNYAHABERLER

Güney Kore’de feribot kazası

Güney Kore sahil güvenlik yetkilileri, ülkenin güneybatısı açıklarında kayalıklara çarpan bir feribottaki 192 kişinin kurtarılmaya çalışıldığını açıkladı.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Güney Kore sahil güvenlik yetkililerinden aktardığına göre ülkenin güneybatı kıyısı açıklarında seyreden bir feribot kayalıklara çarptı, feribotta 192 kişi için kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Bir yetkili de yolcuların kurtarılma şansının yüksek olduğunu çünkü feribotun batmakta olduğuna dair bir emare olmadığını söyledi.

Yonhap ajansının Sahil Güvenlik ekiplerinden yapılan açıklamalara dayandırdığı haberine göre, başkent Seul’un yaklaşık 400 kilometre güneyinde yer alan Shinan bölgesi açıklarındaki kayalığa oturan gemideki 158 yolcu ve 5 mürettebat kurtarıldı.

KAZAZEDELER KURTARILDI

Sahil Güvenlik ekipleri, gemidekilerin balıkçı tekneleri ve sahil güvenlik botları ile karaya çıkarıldığını ve kazada hafif yaralanan 6 kişinin yakındaki bir hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Gemi batmadığı için kurtarma operasyonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği de kaydedildi.

Haberde, yetkililer tarafından daha önce 187 olarak belirtilen yolcu sayısının 158 olarak düzeltildiği bildirildi.

Yolcu gemisinin, sisli havada bir balıkçı teknesine çarpmamak için kayalıklara oturduğu ifade edilmişti.

BÜYÜK FACİA YAŞANMIŞTI

Güney Kore’de 2014’te yaşanan Sewol gemisi faciasında çoğu lise öğrencisi en az 300 kişi hayatını kaybetmiş, olay ülkenin en büyük gemi kazası olarak tarihe geçmiş ve ülkede infial yaratmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı