DÜNYAİNSAN HAKLARIMısır

Haaretz: Kahire-Tel Aviv ilişkileri eski günlerine geri döndü

İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi, Tel Aviv ve Kahire arasındaki sıcak ilişkilerin yeniden eski günlerine döndüğünü yazdı.

Haaretz gazetesinin dünkü (8 Eylül Pazar) başyazısında, her iki tarafın da ilişkilerdeki büyük iyileşmeyi kasıtlı olarak gizli tutmayı tercih ettiği ifade edildi.

Kahire ve Tel Aviv arasındaki ilişkilerin güvenlik işbirliğiyle sınırlı olmadığını belirten Haaretz, Ocak 2011′de Mısır’da yaşanan dramatik gelişmelerin ardından iki tarafın ortak stratejik çıkarlarını kapsayacak şekilde genişlediğini söyledi.

Önümüzdeki aylarda ne gibi gelişmeler olacağını şimdiden kestirmenin zor olacağını ifade eden Haaretz, buna rağmen yakın gelecekte İsrail’in Mısır’daki büyük değişimin meyvelerini alacağını belirtti.

Mısır-İsrail ilişkilerinin gözle görülür şekilde düzeldiğini iki taraf arasındaki sıcak ilişkilere yeniden dönüldüğünü kaydeden Haaretz, Mısır ordusunun Washington nezdinde generallere verdiği olağanüstü destek nedeniyle İsrail’e teşekkür ettiğini yazdı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mısır-İsrail ilişkilerinin gözle görülür şekilde düzeldiğini ve Mursi zamanında yaşanan fetret döneminden sonra iki taraf arasındaki sıcak ilişkilere yeniden dönüldüğünü kaydeden Haaretz, Mısır ordusunun Washington nezdinde generallere verdiği olağanüstü destek nedeniyle İsrail`e teşekkür ettiğini yazdı.

    siz mursi düşmaınız yazının sonu böyle bitiyor halbuki; ne oldunuz anşlaşılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı