HABERLER

Halit Meşal:Ahmet Yasin’in Yolunu Sürdüreceğiz

Gazze halkı, Rafah-Gazze arasındaki Salahaddin Caddesinde sıra sıra dizilmiş halde 37 yıldan sonra ilk kez bugün Gazze’yi ziyaret eden Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal’i karşıladı. Meşal, güvenliği sağlamak için yerlerini alan Kassam Tugaylarına mensup mücahitlerin arkasında değerli misafirlerini bekleyen halkı yara yara Gazze’ye ulaştı.

Rafah’tan giriş yapan konvoy, Rafah’tan geçip, Han Yunus’a, oradan Gazze’nin orta bölgesine, Deyr’ul-Belah’a, oradan Nusayrat ve El-Bureyc Mülteci kamplarına, oradan El-Meğazi ve El-Miğraka’ya uğradı.

Konvoy, şehitler bulvarından Gazze’ye oradan da Ez-Zeytun bölgesinde geçerken, işgal ordusunun yoğun saldırısına uğrayan bölgede binlerce kişi tarafından karşılandı.

Meşal konvoyu buradan Salahuddin Caddesine oradan da Şeyh Ahmed Yasin Caddesine geçip buradan şehrin güney batısında bulunan şehidin evine gitti. Meşal’i burada 1987 yılında şehitle bir araya gelen Hamas liderleri, Şeyh Ahmed Yasin’in ailesi ve binlerce Filistinli vatandaş karşıladı.

Şeyh Ahmed Yasin’in Gazze’deki evini ziyaret ederken kısa bir açıklama yapan Meşal “El-Kerame savaşından Siccil Taşları savaşına kadar Ahmed Yasin Gazze’deki bütün savaşların üst başlığı olmuştur. Bizden ve Hamas liderlerinden barışı sağlama, iç bölünmeyi sona erdirme ve işgale karşı tek saf olma noktasında söz almıştı” dedi.

Meşal sözlerine şöyle devam etti: “Şu an büyük bir an ve bugün büyük bir gündür. Bu mütevazı evden nur, cihad ve direniş kahramanlarından büyük bir kahraman çıkmıştır. Şu anda hareketin kurucusu şehidin sandalyesi yanında oturuyoruz. Ey şeyhimiz Allah sana rahmet etsin. Bu halk, bu kalabalık senin ektiğin ekinden sadece bir kısmıdır ey imam! Senin yolunu takip etmeye devam edeceğiz…

Cihad ve direnişi şeyhimiz başlattı. Biz onun kardeşleri ve öğrencileriyiz. Allah’tan bu süreci, Hamas’ın direniş ve cihad çabalarını büyük zaferle taçlandırmasını umut ediyoruz. Bugün Gazze’de, yarın Ramallah ve El-Halil’de, daha sonra Kudüs ve bütün Filistin’de olacağız inşallah”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı